Przejdź do treści

Tokio miasto marzeń

  • przez

Tokio jest miastem marzeń. Miasto zajmuje ważne miejsce w podświadomości wielu osób. Wynika to z jego skojarzeń z kulturą popularną, filmami i serialami anime. Jeśli planujesz odwiedzić Japonię w najbliższym czasie, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o tym mieście przed podróżą.

Gdzie leży Tokio?

Tokio, czyli Metropolia Tokijska, to obszar metropolitalny położony w prefekturze Saitama w Japonii. Miasto jest również określane jako Konurbacja Tokijska, Centralne Tokio lub Obszar Tokijski. W 2017 roku populacja obszaru metropolitalnego jest szacowana na około 13,8 mln, co czyni go również najludniejszym obszarem metropolitalnym na świecie. Aglomeracja składa się ze specjalnych oddziałów Tokio i 13 gmin w tym, co było najludniejszą prefekturą na świecie w 2000 roku. Tokio znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Honshu, największej i najbardziej zaludnionej z głównych wysp Japonii. Miasto składa się z około 23 okręgów i wyspy Koro, o łącznej powierzchni lądowej . Zajmuje powierzchnię 549 kilometrów kwadratowych. Tokio jest stolicą Japonii, siedzibą Pałacu Cesarskiego i większości budynków rządowych kraju, a kiedyś było najludniejszym miastem świata. Tokio jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast na świecie.

Tokio jest miastem kontrastów

Tokio jest domem dla drapaczy chmur, ale także dla świątyń, parków i lasów. Miasto słynie również z rowerów, które są używane zarówno jako forma transportu, jak i forma rekreacji. Dwa najbardziej znane style rowerów w Tokio to „ryukaki” i „tukuli”, oba można znaleźć w większości chińskich restauracji w Tokio.

Najpopularniejszym widokiem w Tokio jest Wieża Tokijska

Najpopularniejszym widokiem w Tokio jest Wieża Tokijska. Wieża Tokijska to wolnostojąca wieża kratowa zbudowana przez sieć restauracji YokoTeriyakiRestaurant na początku lat 60-tych. Wieża jest ikoną Tokio i stanowi główną atrakcję turystyczną. Tokyo Tower znajduje się w pobliżu centrum Tokio, w środku parku Akishima. Dostęp na szczyt wieży jest bezpłatny, a na szczyt można wejść w około pięć do dziesięciu minut. Na szczycie Tokyo Tower można podziwiać widoki na panoramę Tokio i okolicę.

Musisz odwiedzić Akihabarę, aby zobaczyć miłośników anime i elektroniki w akcji

Jeśli odwiedzasz Tokio, to musisz odwiedzić Akihabarę, lub Akibę, jak nazywa ją młodzież w Japonii. To tutaj znajdziesz sklepy elektroniczne i fanów anime, zwłaszcza otaku (skrót od „otaku”, czyli „nerd”). Otaku to ludzie, którzy mają obsesję na punkcie kultury japońskiej, zwłaszcza anime i japońskiej popkultury. W rzeczywistości Akihabara jest znana jako stolica anime i słynie ze sklepów z aparatami fotograficznymi, które sprzedają aparaty i akcesoria do anime. W Akihabarze można również znaleźć sklepy z elektroniką, takie jak centra gier, sklepy komputerowe i sklepy z telefonami komórkowymi.

https://www.youtube.com/embed/6DQxRQb9dCE
Miasto Tokio

Odwiedź jedną z najbardziej znanych świątyń w Japonii – Asakusa Temple

Asakusa Temple to buddyjska świątynia znajdująca się w dzielnicy Asakusa w Taito, w Tokio. To właśnie tam można znaleźć słynny posąg Kannon lub „bogini miłosierdzia”, który jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Tokio. Posąg ten jest bardzo znany w Japonii i jest czczony przez miliony ludzi, zwłaszcza japońskich buddystów. Obok posągu znajduje się targ, na którym sprzedawane są różnego rodzaju pamiątki religijne, a także artykuły spożywcze.

Nie przegap wieczornej imprezy na Shibuya Crossing

Shibuya Crossing to najpopularniejsze miejsce w Tokio do świętowania Sylwestra. Dzieje się tak dlatego, że jest to najbardziej zatłoczone miejsce w mieście, gdzie wszyscy przychodzą, aby obejrzeć fajerwerki. Obszar ten słynie również ze sklepów i restauracji, z których wiele pokazuje animacje hologramowe w nocy. Znajdziesz tu również słynne przejście Shibuya Dori, gdzie możesz obserwować przebranych i tańczących ludzi.

Zakończenie

Ten przewodnik opisuje jak podróżować do Tokio, najludniejszej metropolii w Japonii. Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed podróżą do Tokio. Po pierwsze, Tokio jest bardzo dużym miastem i jako takie może być trudne do poruszania się. Musisz być również przygotowany na spotkanie z dużymi tłumami, a także japońskim zwyczajem ciągłego stania w kolejkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.