Przejdź do treści

Przewodnik po Tokio: Jak najlepiej wykorzystać swoją podróż

  • przez

Niezależnie od tego, czy planujesz szybką wycieczkę, czy dłuższą przerwę od codziennego życia, Japonia jest idealnym miejscem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wspaniałe krajobrazy, kulturę i historię, pyszną kuchnię i napoje, nowoczesne miasta ze starożytnymi sanktuariami ukrytymi w zakamarkach… lista jest długa. Przy tak wielu wspaniałych rzeczach do zobaczenia i zrobienia w Japonii, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o to, jak spędzić tu czas. Jednak nie każdy ma czas, aby dokładnie zaplanować swoją podróż. Jeśli szukasz inspiracji, jak możesz spędzić swój czas w Tokio, czytaj dalej, aby poznać nasz poręczny przewodnik!

https://www.youtube.com/embed/_t11OJ5qMMY

Jeśli wylądujesz w Tokio tylko na jeden lub dwa dni, będziesz chciał wydostać się z miasta tak szybko, jak to możliwe. Podczas gdy podróżowanie w obrębie miasta jest możliwe, prawdopodobnie nie jest to najlepszy pomysł. Zamiast tego, rozważ jednodniową wycieczkę poza Tokio. Istnieje wiele jednodniowych wycieczek z Tokio, które mogą zabrać Cię do różnych ciekawych miejsc. Najpopularniejsze wycieczki z Tokio to prawdopodobnie słynna Shimanami Kaido, która łączy Tokio z zachodnimi wyspami, oraz Mount Fuji, najwyższa góra w Japonii. Inne popularne wycieczki jednodniowe obejmują wizyty w Nikko, Nikko Toshogu, Festiwal Anime w Tokyo International Anime Fair i Hakone.

Zostań w Tokio i podróżuj po okolicy

Jeśli masz szansę tylko odwiedzić Tokio, przekonasz się, że jest wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia poza miastem. Podczas gdy wizyta w stolicy Japonii prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych doświadczeń podczas Twojej podróży, nie musi to być cała Twoja podróż. Zamiast spędzać cały swój czas w Tokio, rozważ odwiedzenie okolicznych obszarów poza Tokio. Wiele z miast tworzących japoński region Kanto jest nie tylko interesujących z historycznego punktu widzenia, ale są to również wspaniałe miejsca do odwiedzenia ze względu na jedzenie, kulturę i aktywność na świeżym powietrzu.

Zacznij swoją podróż poza Tokio od odwiedzenia okolicznych miast: Jokohamy i Kawasaki. Oba miasta są oddalone o godzinę jazdy samochodem od stolicy i są świetnymi miejscami do poznania nadmorskiej kultury i jedzenia Japonii. Jeśli masz dzień lub dwa do dyspozycji, rozważ odwiedzenie Tokyo Disney Resort lub zobaczenie zabytków miast otaczających Tokio, takich jak Góra Fuji lub Nikko Toshogu.

Odwiedź główne wyspy

Jeśli masz czas, aby odwiedzić więcej niż jedną wyspę podczas swojej podróży, powinieneś. Wyspy stanowią dużą część tego, co sprawia, że Japonia jest tak wspaniałym celem podróży i na każdej z nich jest wiele do zobaczenia. Na przykład na głównej wyspie Honshu znajduje się nie tylko Tokio, ale także Osaka, Kioto i Hiroszima, trzy najbardziej centralne miasta kraju. Główna wyspa Hokkaido jest również często pomijana, ale jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Japonii. Jest to duża wyspa, która ma zróżnicowany krajobraz od nadmorskich miast do gór i jezior, co czyni ją idealnym miejscem na wędrówki lub kemping.

Jeśli masz czas, aby odwiedzić więcej niż jedną z głównych wysp, możesz cieszyć się jednymi z najlepszych wędrówek i miejsc kempingowych poza Tokio. Hokkaido to nie tylko świetne miejsce do odwiedzenia ze względu na zróżnicowany krajobraz, ale także dlatego, że jest to jedno z niewielu miejsc poza Tokio, które ma wspaniałe szlaki turystyczne. Możesz również cieszyć się biwakowaniem na Hokkaido, to świetny sposób na doświadczenie na świeżym powietrzu, a jednocześnie poznanie japońskiej kultury.

Jeśli masz czas, aby odwiedzić tylko jedną z głównych wysp, wizyta na Honshu jest świetnym pomysłem. Główna wyspa Honshu, znana również jako kontynentalna Japonia, ma zróżnicowaną kulturę i krajobraz, co czyni ją doskonałym wyborem do zwiedzania na świeżym powietrzu. Możesz również odwiedzić Tokio, Osakę lub Kioto podczas wizyty na tej dużej wyspie.

Odwiedź miejsca historyczne

Jeśli masz czas na odwiedzenie więcej niż jednej z głównych wysp, możesz odwiedzić wiele historycznych miejsc i sanktuariów, które są rozrzucone po całym regionie. Kioto słynie z zabytków historycznych, ale miasto ma również bogatą scenę kulturalną. Pobliskie miasto Osaka ma wiele starożytnych sanktuariów i świątyń, które są świetne do odwiedzenia. Jeśli masz czas, aby odwiedzić tylko jedną z głównych wysp, wizyta w Nara jest doskonałym wyborem. To miasto jest domem dla wielu historycznych miejsc, a także fascynującej kultury buddyjskiej, dzięki czemu jest to świetne miejsce do odwiedzenia na zewnątrz.

Ciesz się popularną kulturą i jedzeniem w tym mieście

Jeśli masz czas, aby odwiedzić tylko jedną z głównych wysp, rozważ wizytę na Okinawie. Ta wyspa jest popularnym miejscem turystycznym pełnym wspaniałego jedzenia i pięknej scenerii. Jeśli masz czas na odwiedzenie dwóch lub trzech głównych wysp, rozważ odwiedzenie Hokkaido, Honshu i Shikoku. Podczas gdy wizyta na jednej z głównych wysp będzie prawdopodobnie niezapomnianym przeżyciem, odwiedzenie dwóch lub trzech mniejszych wysp może dać Ci wspaniały smak regionalnych kultur Japonii i wspaniałych owoców morza.

Jeśli masz czas, aby odwiedzić tylko jedną z głównych wysp, rozważ odwiedzenie wyspy Sado, która jest znana ze swojej kultury fitness. W miastach wschodniego regionu tej wyspy można znaleźć mnóstwo siłowni, studiów jogi i innych miejsc, w których można się aktywować. Jeśli masz czas na odwiedzenie dwóch lub trzech głównych wysp, rozważ odwiedzenie Hokkaido ze względu na tętniące życiem miasta i wspaniałe szlaki turystyczne, Honshu ze względu na zróżnicowany krajobraz oraz Shikoku ze względu na buddyjskie świątynie.

Jeśli masz czas, aby odwiedzić tylko jedną z głównych wysp, wybierz Honshu. Możesz odwiedzić Tokio, Osakę lub Kioto, a jednocześnie doświadczyć wspaniałych opcji wędrówek i biwakowania, podczas gdy odwiedzenie głównej wyspy Honshu jest świetnym pomysłem. Jeśli masz czas, aby odwiedzić dwie lub trzy mniejsze wyspy, rozważ odwiedzenie Hokkaido, Honshu i Shikoku. Możesz odwiedzić Nara ze względu na zabytki i wspaniałą kulturę buddyjską, wyspę Sado ze względu na kulturę fitness i Okinawę ze względu na wspaniałe jedzenie i piękne krajobrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.